Home Litoměřice Výborně obsazený šipkový turnaj v Litoměřicích

Výborně obsazený šipkový turnaj v Litoměřicích

0
Výborně obsazený šipkový turnaj v Litoměřicích

LITOMĚŘICE – V sobotu proběhl v Pokratické hospůdce nejlépe obsazený REGIONAL ČŠO v Ústeckém kraji. Nešlo jen o nejlepší účast, ale i o herní kvalitu. Účast šipkařů z Litoměřicka a všech koutů Ústeckého kraje byla skvělá a milé byly také návštěvy z Plzně, Dobříše a Prahy. Již týden dopředu bylo jasné, že účast bude vysoká na poměry hracího místa pořadatelského klubu DC Pokratice, ale organizátoři se s velkým zájmem popasovali slušně. Pokud zájem o klasické šipky bude takto velký, pořadatelský team slibuje, že začne regionály pořádat tak, aby nebyly k dispozici pouze 4 terče a bylo by možné zvládnout turnaje  pro 100 lidí.

Turnaj dvojic se hrál jednoduchým KO, který se hrál celý na 4 vítězné legy, tedy hry 501 double out. Zúčastnilo se celkem 30 dvojic a mezi nejlepší se prosadily dopředu favorizované dvojice. Pavel Kozák s Michalem Pavlem, stejně tak jako Simon Zábranský s Markem Václavíkem nestačili v semifinále na své soupeře a skončili shodně na třetím místě. Ve finále potvrdili zkušenosti Tomáš Waloszek s Petrem Roučem, kteří si poradili s dvojicí Miroslav Smolka, David Fidler.

Do turnaje jednotlivců se přihlásilo celkem 63 šipkařů a šipkařek. Již před turnajem bylo rozhodnuto, že při počtu do 64 se bude hrát dvojité KO, které bude celé na 3 vítězné legy 501 double out. Vzhledem k tomu, že hrací plán byl téměř kompletně plný, bylo jasné, že turnaj bude opravdu dlouhý a náročný. Poděkování patří všem, že nezdržovali, poctivě zapisovali zápasy na elektronické tablety a chovali se jako řádní šipkaři. Finále se sice dohrálo až hodinu po půlnoci, ale i přesto je to vynikající dodržení časového plánu, vzhledem k více jak 120 zápasům hraných na 4 terčích na 3 vítězné legy. Velmi slušný „double“ si nakonec připsal Petr Rouč, který porazil ve finále Martina Votavu.

Ti nejlepší z turnaje jednotlivců:

1.Petr Rouč

2 Martin Votava

3.Simon Zábranský

4.Petr Koňařík

5.-6. Aleš Hock, Tomáš Gasser

7.-8. Václav Jaroš, David Fidler

Nejlepší žena: Bára Mairichova

Nejvyšší zavření: Petr Rouč

Nejvíce 180tek: Petr Rouč

Závěrem se patří poděkovat návštěvám z dálek a vzkázat jim, že samozřejmě návštěvu oplatíme, jako bylo vždy mezi šipkaři zvykem.

Je přáním všech se zase někdy v podobném počtu opět sejít, třeba už na větším místě a minimálně s 8, nebo ještě lépe se 16 terči.

Autor: Jiří Pauzr, www.czechdarts.orgwww.ceskesipky.cz , Facebook DC Pokratice

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here