22.6 C
Litoměřice
Sobota, 13 srpna, 2022

Buy now

spot_img

Výsledky Běhu Opárenským údolím

Lovosice, Oparno – Rok 2022, ke kterému vzhlížíme po dvou složitých letech s obrovskou nadějí má již za sebou první měsíc a podobně je na tom i letošní ročník populárního multisportovního seriálu SOLAP Král středohoří, jenž v sobotu 29. ledna 2022 odkrojil první porci z naplánovaných osmnácti zastávek.

Na start Běhu Opárenským údolím, jenž je současně Memoriálem Míry Lukáše, se za teploty 6°C postavilo ve Lhotce šestapadesát mužů a osmnáct žen, které čekala mokrá trať o délce 5 455 metrů. Celkově nejrychleji dosáhl cíle Pavel Stuchlý. Za ním skončil Jiří Kala, jehož ztráta činila třináct vteřin. O pouhou vteřinku za ním doběhl Pavel Klug.  Nejrychlejší ženou byla celkově jedenáctá Barbora Králová s téměř minutovým náskokem na druhou Eliškou Šulcovou. Jak třetí protrhla cílovou pásku Marcela Butalová.

Celkové pořadí: 1. Pavel Stuchlý (Sport team Brozany) – 21:33, 2. Jiří Kala (Svárov) – 21:46, 3. Pavel Klug (Chotěšov) – 21:47, 4. Jiří Vlček (ASK Děčín) – 22:05, 5. Jan Bureš (CK Slavoj Terezín, Cyklo city) – 22:12, 6. Michal Laube (BTT Libochovice) – 22:16, 7. Marek Rygl (OLFIN CAR VELLA Trutnov) – 22:57, 8. Milan Vopat (Milan z hor) – 23:03, 9. Michal Ptáček (Sport team Brozany) – 23:04, 10. Petr Bláha (Pro radost) – 23:07, 11. Barbora Králová (BTT Libochovice) – 23:10, 12. Michal Čermák – 23:14, 13. Miroslav Havel (T.J. Sokol Dolní Mísečky) – 23:15, 14. Vojtěch Kunc (SK Roudnice nad Labem) – 23:56, 15. Eliška Šulcová – 24:06.  

Muži do 18. let (2004 včetně a mladší): 1. Vojtěch Kunc (SK Roudnice nad Labem) – 23:56, 2. Jan Skokan (T.J. Sokol Roudnice nad Labem) – 25:40, 3. Oliver Švagrovský (CK Slavoj Terezín, Cyklo city) – 27:21, 4. Filip Hurtuk (Kravaře v Čechách) – 33:04. 

Muži 19 až 29 let (2003 – 1993): 1. Pavel Klug (Chotěšov) – 21:47, 2. Jakub Sadílek (Čížkovice) – 24:47, 3. Ondřej Hampl (Ústecké centrum cyklistiky) – 24:50.

Muži 30 až 39 let (1992 – 1983): 1. Pavel Stuchlý (Sport team Brozany) – 21:33, 2. Jiří Kala (Svárov) – 21:46, 3. Marek Rygl (OLFIN CAR VELLA Trutnov) – 22:57, 4. Michal Ptáček (Sport team Brozany) – 23:04, 5. Michal Čermák – 23:14, 6. Miroslav Havel (T.J. Sokol Dolní Mísečky) – 23:15, 7. Ondřej Svoboda (Račiněves) – 24:42, 8. Jan Purchart (Ctiněves) –  24:46, 9. Stanislav Trč (Roudnice nad Labem) – 25:11, 10. Jiří Willner (ASK Lovosice) – 26:16. 

Muži 40 až 49 let (1982 – 1973): 1. Jiří Vlček (ASK Děčín) – 22:05, 2. Jan Bureš (CK Slavoj Terezín, Cyklo city) – 22:12, 3. Michal Laube (BTT Libochovice) – 22:16, 4. Petr Bláha (Pro radost) – 23:07, 5. Ondřej Česal (BTT Libochovice) – 24:31, 6. Josef Kváš (CK Lovosice) – 25:23, 7. Jaroslav Štěrba (Triatlon Slaný) – 25:44, 8. Petr Janda (Roudnice nad Labem) – 25:48, 9. Jan Souček (Lovosice Holoubkov) – 26:33, 10. René Pospíšil (MMB Třebenice) – 27:43.

Muži 50 až 59 let (1972 – 1963): 1. Jan Tajč (HH Smíchov) – 24:15, 2. Miloslav Kroc (Brandýsek) – 26:46, 3. Stanislav Pelán (Triatlon Slaný) – 29:40, 4. Martin Konvalinka (Kravaře v Čechách) – 30:19, 5. Pavel Klug (Chotěšov) – 30:53, 6. Petr Gertner (G-PEND Semily/Lovosice) – 31:37, 7. Ondřej Pšenička (CK Lovosice) – 31:38.

Muži nad 60 let (1962 včetně a starší): 1. Milan Vopat (Milan z hor) – 23:03, 2. Zdeněk Bufka (AC Česká Lípa) – 24:58, 3. Vladimír Dlouhý (Dlouháni Roudnice nad Labem) – 27:50, 4. Petr Kašparec (LASVIT-AJETO TEAM) – 28:26, 5. Dale Martin (Rozběháme Litoměřicko) – 28:44, 6. Miloš Zářecký (TRIp4fit Chabry Praha) – 29:42, 7. Jaroslav Immer (HEJVYS IT) – 30:06, 8. Vladimír Burda (Veslování Bohemians) – 31:07, 9. Stanislav Tichý (SKS Praha) – 31:28, 10. Miloslav Bečka (Ústí nad Labem) – 34:08, 11. Karel Červenka (Hora Svaté Kateřiny) – 42:28. 

Ženy bez rozdílu věku: 1. Barbora Králová (BTT Libochovice) – 23:10, 2. Eliška Šulcová – 24:06, 3. Marcela Butalová (Lovosice) – 25:18, 4. Petra Hendrychová (Litoměřice) – 25:50, 5. Lenka Nekvasilová (MMB Třebenice) – 26:42, 6. Lenka Svobodová (Račiněves) – 27:18, 7. Zuzana Dlouhá (Dlouháni Roudnice nad Labem) – 27:44, 8. Evelína Šedivá (Bicykl Team Ústí nad Labem) – 28:15, 9. Michaela Gladišová (Svět běhu) – 30:54, 10. Zlata Havlová (T.J. Sokol Dolní Mísečky) – 31:49, 11. Markéta Hyšplerová (Rozběháme Litoměřicko) – 32:14, 12. Zuzana Wágnerová (Sutom) – 32:38, 13. Petra Šnajdrová – 37:05, 14. Sofie Švagrovská (CK Slavoj Terezín, Cyklo city) – 37:45, 15. Zdenka Kahounová (Brzdy 33) – 38:20, 16. Hanka Latislavová (Brzdy 33) – 38:31, 17. Astrid Urban (Urban Family) – 42:29, 18. Lenka Urban (Urban Family) – 43:18.  

Ženy do 18. let (2004 včetně a mladší): 1. Evelína Šedivá (Bicykl Team Ústí nad Labem) – 28:15, 2. Sofie Švagrovská (CK Slavoj Terezín, Cyklo city) – 37:45, 3. Astrid Urban (Urban Family) – 42:29.

Ženy 19 až 35 let (2003 – 1988): 1. Barbora Králová (BTT Libochovice) – 23:10, 2. Eliška Šulcová – 24:06, 3. Marcela Butalová (Lovosice) – 25:18, 4. Lenka Svobodová (Račiněves) – 27:18, 5. Michaela Gladišová (Svět běhu) – 30:54, 6. Lenka Urban (Urban Family) – 43:18.

Ženy nad 36 let (1987 a starší): 1. Petra Hendrychová (Litoměřice) – 25:50, 2. Lenka Nekvasilová (MMB Třebenice) – 26:42, 3. Zuzana Dlouhá (Dlouháni Roudnice nad Labem) – 27:44, 4. Zlata Havlová (T.J. Sokol Dolní Mísečky) – 31:49, 5. Markéta Hyšplerová (Rozběháme Litoměřicko) – 32:14, 6. Zuzana Wágnerová (Sutom) – 32:38, 7. Petra Šnajdrová – 37:05, 8. Zdenka Kahounová (Brzdy 33) – 38:20, 9. Hanka Latislavová (Brzdy 33) – 38:31.  

První postupný krůček má tedy SOLAP Král středohoří 2022 zdárně za sebou a před sebou delší, téměř dvouměsíční, přestávku. Druhá zastávka, kterou je Běh na Boreč, je na programu až v sobotu 26. března 2022. Nezbývá než věřit, že tento rok bude po dvou letech konečně klidnějším a pokud možno zcela bez překážek.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz

Více sportovních článků najdete ZDE.

Úvodní foto: Pavel Bauer

Related Articles

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Stay Connected

0FanoušciTo se mi líbí
3,432NásledovníciNásledovat
0OdběrateléOdebírat
- Advertisement -spot_img

Latest Articles